Skip to main content Skip to search

Szukasz mieszkania?

Szukasz mieszkania?

Chcesz kupić mieszkanie, a nie wiesz jak się za to zabrać, gdzie szukać i jak kupić najtaniej? Nie ma problemu, u mnie znajdziesz pomoc w tym zakresie. Pomoc eksperta nic nie musi kosztować, a dzięki temu zyskujesz:
* Dostęp do tysięcy ofert mieszkań
* Dostęp do ofert, które nie pojawiają się w oficjalnej sprzedaży
* Porównanie ofert oraz pomoc w wybraniu odpowiedniej nieruchomości
* Pomoc w negocjacjach
* Oszczędność czasu i pieniędzy

Poniżej instrukcja dla Ciebie oraz opis jakie kroki należy wykonać, aby kupić nieruchomość za kredyt hipoteczny.

1. Badanie zdolności kredytowej oraz możliwości otrzymania kredytu

Zadzwoń, umówimy się na spotkanie, na którym sprawdzę Twoją zdolność kredytową oraz możliwości otrzymania kredytu hipotecznego. Na spotkaniu dowiesz się wszystkiego co powinno się wiedzieć o kredycie hipotecznym na zakup nieruchomości na tym etapie. Jeśli Twoje dochody okażą się wystarczające, a zdolność będzie na odpowiednim poziomie można spokojnie szukać nieruchomości.

2. Poszukiwanie odpowiedniej nieruchomości

Zakup nieruchomości to inwestycja często na wiele lat, warto zatem omówić jej wybór ze specjalistą. Nieruchomość dobrze kupiona zagwarantuje odpowiednie warunki życia oraz wzrost jej wartości w kolejnych latach. Pamiętaj, że mieszkanie czy dom to nie tylko dach nad głową, ale także lokata kapitału na stare lata lub dla Twoich dzieci.

3. Podpisanie umowy rezerwacyjnej lub przedwstępnej na mieszkanie.

Po wyborze odpowiedniej nieruchomości przychodzi czas na jej oficjalne zarezerwowanie, aby nikt inny Cię nie ubiegł. Umowa rezerwacyjna lub przedwstępna daje nam czas na zorganizowanie kredytu hipotecznego. Kupując nowe mieszkanie najpierw z reguły podpisuje się umowę rezerwacyjną, a po otrzymaniu pierwszych wstępnych decyzji kredytowych podpisuje się umowę deweloperską u notariusza. Kupując używane mieszkanie podpisujemy najpierw umowę przedwstępną zakupu nieruchomości, a następnie notarialną umowę przenoszącą własności.

4. Kompletowanie dokumentów potrzebnych do złożenia wniosków kredytowych

W celu złożenia wniosków o kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości należy zebrać odpowiednie dokumenty. Zapewniam Cię, że nie ma tego dużo, a dodatkowo z moją pomocą jest to łatwiejsze, ponieważ już na pierwszym spotkaniu ustalamy ich konkretną listę. Dokumenty dotyczące Twoich finansów są takie same niezależnie czy kupujesz mieszkanie nowe czy używane. Różnią się natomiast dokumenty wymagane przez dewelopera czy od osoby sprzedającej prywatnie używane mieszkanie. Szczegóły poznasz na spotkaniu.

5. Podpisanie oraz wysyłka wniosków kredytowych do wybranych banków

Kiedy już wszystkie dokumenty są skompletowane umawiamy się na podpisanie wniosków kredytowych, co umożliwi mi wysłanie ich do banków. Przygotowanie wniosków o kredyt hipoteczny oraz pozostałej dokumentacji kredytowej jest po mojej stronie. Zajmuję się osobiście całym procesem kredytowym od początku, aż do podpisania umowy z wybranym bankiem oraz uruchomieniem kredytu.

6. Oczekiwanie na decyzje kredytowe

Zawsze staram się wysłać wnioski o kredyt hipoteczny do minimum 3 banków co finalnie powinno zagwarantować, że kredyt zostanie przyznany na najlepszych, możliwych warunkach. Ilość złożonych wniosków gwarantuje także, że gdzieś kredyt zostanie przyznany jeśli wystąpią jakieś problemy.

7. Ostateczny wybór banku oraz podpisanie umowy kredytowej

Po otrzymaniu finalnych decyzji kredytowych dokonujemy wyboru najtańszej i najlepszej oferty. Dostajesz ode mnie precyzyjne porównanie ofert oraz wsparcie podczas ostatecznego wybory banku, który udzieli Ci kredytu hipotecznego.

8. Odbiór kluczy do mieszkania

Kiedy deweloper lub prywatny sprzedający otrzyma 100% ceny nieruchomości staje się ona Twoją własnością i można odbierać klucze. Rożnie się to odbywa kupując nowe mieszkanie lub z rynku wtórnego, ale więcej szczegółów przedstawię na spotkaniu, zatem zapraszam do kontaktu.


Potrzebujesz pomocy? Jestem do Twojej dyspozycji.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Dane podane w formularzu kontaktowym zostaną przetworzone w celu udzielenia odpowiedzi na wpisane w formularzu kontaktowym zapytanie. Dane przetwarzane będą do czasu cofnięcia zgody.

    Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem danych osobowych jest Mariusz Szajda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą D.F.K. Mariusz Szajda z siedzibą pod adresem ul. Franciszka Bohomolca 3/70, 31-416 Kraków, NIP 6631745008. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajduje się w Polityce prywatności.

    Wyrażam zgodę na przesyłanie mi, na podany w formularzu adres e-mail, informacji handlowych, w tym informacji o ofertach. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Dane podane w formularzu kontaktowym zostaną przetworzone w celu udzielenia odpowiedzi na wpisane w formularzu kontaktowym zapytanie. Dane przetwarzane będą do czasu cofnięcia zgody.

    Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem danych osobowych jest Mariusz Szajda, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą D.F.K. Mariusz Szajda z siedzibą pod adresem ul. Franciszka Bohomolca 3/70, 31 416 Kraków, NIP 6631745008. Więcej informacji na temat przetwarzania danych znajduje się w Polityce prywatności.